همایش های دانلودی آلا
ثبت نام کنکورمشاوره

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

 ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

 

همانطور که اشاره کردیم تمامی مراحل ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سامانه اینترنتی azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد و داوطلبان برای شروع ثبت نام بایستی به این سامانه مراجعه نمایند. لازم به ذکر می باشد نحوه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 98 در قالب دفترجه راهما از طریق همین سامانه منتتشر شده است.

با توجه به اینکه ثبت نام در مقاطع کاردانی پیوسته  – کاردانی ناپیوسته و  کارشناسی پیوسته – کارشناسی ناپیوسته صورت می گیرد ، داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 میتوانند با توجه به تصویر زیر بر روی مقطع مورد نظر خود کلیک نموده و وارد صفحه ثبت نام شوند.

 

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که جهت ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب رشته لازم است شناسه و رمز ورود از طریق همین سامانه خریداری شود که با کلیک بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام وارد صفحه زیر شده و متناسب با مقطع تحصیلی و گروه آزمایشی خود کارت اعتباری مورد نظر را خریداری کنند.

داوطلبان تنها امکان ثبت نام و انتخاب رشته در گروه آزمایشی و نظام آموزشی متناسب با کارت اعتباری خریداری شده را خواهند داشت.

نکته : داوطلبان لازم است قبل از خرید کارت اعتباری گروه آزمایشی رشته و یا رشته های مورد نظر خود را شناسایی نمایند.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

مرحله اول : پس از انجام خرید کارت اعتباری و دریافت شناسه و رمز ورود داوطلبان میتوانند با وارد نمودن اطلاعات دریافت شده وارد صفحه ثبت نام شده و اطلاعات داوطلبی پایه و اطلاعات عمومی خود را مطابق با تصویر زیر تکمیل نمایند.

همین حالا ببینید:  10 راهکار بهبود بازدهی مطالعه

توصیه می شود داوطلبان عزیز در درج اطلاعات داوطلبی خود نهایت دقت را داشته باشند، زیرا در صورت مغایرت اطلاعات ، چنانچه در دانشگاه پذیرفته شوند ، از ثبت نام آن جلوگیری خواهد شد.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

ویرایش ثبت نام : داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که امکان ویرایش اطلاعات فردی ، تحصیلی در رشته محل های انتخابی تا اتمام مهلت ثبت نام فراهم می باشد و داوطلبان برای اصلاح اطلاعات خود نیازی به تهیه کارت اعتباری جدید نخواهند داشت.

مرحله دوم : پس از ثبت اطلاعات اولیه و داوطبی نوبت به درح اطلاعات سوابق تحصیلی داوطلبان می رسد . در این مرحله داوطلبان باید تمامی اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی پایه خود را در قسمت های مشخص شده درج نموده و تایید کنند.

با توجه به اینکه پذیرش در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی می باشد ، بایستی به هنگام درج معدل و سایر اطلاعات نهایت دقت را داشته باشید.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

مرحله سوم : پس از درج اطلاعات داوطلبی و همچنین اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی ، داوطلبان باید این اطلاعات را تایید نهایی نمایند. توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی امکان ویرایش برای شما امکانپذیر نخواهد شد. پس قبل اینکه ثبت نهایی کنید لازم است اطلاعات خود را مجدد چک نموده و در صورت داشتن مغایرت اصلاح نمایید.

مرحله چهارم : این مرحله مربوط به اسکن مدارم مورد نیاز می باشد که داوطلبان بایستی مطابق با تصویر زیر اطلاعات درخواستی را با فرمت اشاره شده در سایت بارگزاری نمایند. توجه داشته باشید که تصویر واضح و خوانایی از این مدارم حتما اسکن شود و بارگزاری گردد.

همین حالا ببینید:  معرفی رشته مامایی

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

مرحله پنجم : این مرحله که مرحله نهایی ثبت نام اینترنتی دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد مربوط به ثبت رشته ها و واحدهای دانشگاهی می باشد. همانطور که در تصویر زیر مشخص می باشد داوطلبان بایستی مطابق با دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لیست رشته و دانشگاه های مورد علاقه خود را از میان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 انتخاب نموده و در این صفحه ثبت نمایند.

هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر 20 رشته و محل از گروه آزمایشی و نظام آموزشی مربوطه را خواهند داشت.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98

بت نام داوطلبان زمانی کامل شده است که کد رهگیری را از سامانه دریافت نمایند. داوطلبان لازم است کد رهگیری دریافتی را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد که از طریق سامانه azmoon.net منتشر خواهد شد ، حفظ نمایند.

همچنین داوطلبان در صورت تمایل می توانند با تهیه مجدد کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در گروه آزمایشی و یا نظام آموزشی دیگر اقدام نمایند و محدودیتی دراین ارتباط وجود ندارد.

https://kiakonkur.ir/?p=6945
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن