همایش های دانلودی آلا
کنکورمشاوره

شرایط گرفتن دیپلم مجدد

چگونه دوباره مدرک دیپلم بگیریم ؟

شرایط گرفتن دیپلم مجدد

ضرورت گرفتن دیپلم مجدد

اول از همه باید پرسید که ضرورت این کار چیست؟ چون هر نوع تغییری پیامدهای خود را دارد. لذا در وهله اول باید هدف و برنامه مشخص و روشنی را برای این کارترسیم کنید. بدین منظور توضیحات بعدی ما را با حوصله و دقت نظر خوانده و پی گیری نمایید.

 شرایط گرفتن دیپلم مجدد

 در نظام فعلی متوسطه با توجه اهداف و برنامه های تعریف شده (برخلاف نظام قدیم) ، چون هرفردی تنها یک بار می تواند به صورت حضوری ( چه روزانه وچه شبانه) دیپلم بگیرید لذا امکان گرفتن دو دیپلم به طور هم زمان وجود ندارد.

هدر دادن سرمایه و عمر برای گرفتن دیپلم مجدد

 با توجه به امکان ادامه تحصیل با هر نوع دیپلم و پیش دانشگاهی درشاخه نظری(ریاضی، تجربی، انسانی) گرفتن دو دیپلم فقط برای جبران سوابق تحصیلی ( در صورتی که نمرات امتحان نهایی دیپلم قبلی پایین باشد) ویا تحصیل در گروه پزشکی خارج از کشور، ارزش دارد و غیر از این جزء هدردادن سرمایه و عمر چیز دیگری نیست!

گرفتن دیپلم برای جبران سوابق تحصیلی

 اگر برای اخذ دیپلم دیگر به منظور جبران سوابق تحصیلی ویا تحصیل در گروه پزشکی خارج از کشور که نیازمند دیپلم تجربی است، تنها راه آن شرکت در امتحانات پایانی ( خرداد) به صورت داوطلب آزاد است. منتهی شرایطی دارد که باید مد نظر داشت. از جمله اینکه کسی که شرایط تحصیل در دوره روزانه را دارد( سن و…) نمی تواند، از روش های دیگر مثل شبانه ویا داوطلب آزاد استفاده کند.

همین حالا ببینید:  فلسفه و منطق را چگونه بخوانیم؟

زمان ثبت نام دیپلم مجدد

زمان مراجعه برای ثبت نام قطعی دراسفندماه است.

 برای این کار به یکی از مدارس بزرگسالان و محل زندگی خود یا اداره آموزش وپرورش منطقه (دایره مشاوره یا متوسطه ویا امتحانات) مراجعه نمایید.

مراحل گرفتن دیپلم تجربی

 برای گرفتن دپپلم رشته تجربی، می توانید از آیین نامه تطبیق واحد استفاده کنید. در این صورت، واحدهای مشترک بین رشته ریاضی که گذرانده اید، با پایه سوم رشته تجربی مورد قبول واقع شده (دروس عمومی ودرس آمار) ودرس های باقیمانده را می توانید پاس کنید.
* نکته قابل تذکر اینکه؛ اگر برای دیپلم دیگری که می خواهیدآن را اخذ کنید، نمرات بالا مهم است( مثل جبران سوابق تحصیلی) توصیه می شود که برای درخواست تطبیق واحد دقت نمایید. دراین صورت (مهم بودن نمرات کتبی دیپلم به منظور جبران سوابق تحصیلی) اگر نمره درس های مشترک دیپلم قبلی شما مورد رضایت نیست، از تطبیق واحد منصرف شوید. و لذا برای تمام درس های مشترک و غیر مشترک در امتحان دیپلم مجدد ثبت نام نموده و امتحان دهید.

زمان برگزاری امتحان برای دریافت دیپلم مجدد

می توانید علاوه بر خرداد ماه در شهریور و دی ماه نیز برای امتحانات درس های باقی مانده شرکت کنید. منتهی دقت کنید که حتما باید ثبت نام برای امتحانات خرداد درآن سال تحصیلی ( در زمان خودش یعنی اسفندماه ) انجام شده باشد. چون ثبت نام برای داوطلب آزاد برای امتحانات شهریور ماه و یا دی ماه به طور مستقل انجام نمی شود و این دو زمان تنها برای جبران درس های باقیمانده از امتحانات خرداد است.

همین حالا ببینید:  چگونه همه چیز را به راحتی بیاموزیم؟

 اگر شیوه داوطلب آزاد را انتخاب می کنید، حتما باید خود را برای امتحانات پایانی آن در خرداد آماده نمایید. برای کسب این آمادگی پیشنهاد ما شرکت در کلاس های یک آموزشگاه قوی برای درس های تخصصی رشته تجربی است. چرا که در غیر این صورت نمرات دیپلم مجدد یا درسطح همان دیپلم قبلی بوده و یا حتی پایین از آن و لذا فقط یک زحمت اضافه بوده و به هدف جبران سوابق تحصیلی نخواهید رسید

https://kiakonkur.ir/?p=5727
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن