همایش های دانلودی آلا
آموزشیچگونه بخوانیم ؟مشاوره
موضوعات داغ

شیمی را چگونه بخوانیم ؟

روش خواندن شیمی از زبان رتبه های برتر کنکور

شیمی را چگونه بخوانیم ؟

سخت است؛ اصلا درصد خوب آوردن در این درس کار غیرممکنی است. چطور امکان دارد كه در زمان کوتاهی این همه محاسبات را برای هر سؤال انجام داد و به پاسخ صحیح رسید؟!

در سال های اخیر، تعداد قابل توجهی از داوطلبان چنین نگاهی نسبت به درس شیمی دارند؛ درسی که در آزمون سراسری برای گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فني و علوم تجربی ارائه می شود و برای هر دو گروه، ب ویژه گروه آزمايشي علوم تجربی، (با ضریب اختصاصی 3 ) اهمیت بسیاری دارد؛
اما داوطلبان باید بدانند که سؤال های دشوار همین درس را عد های بخوبی پاسخگو هستند و حتی برخی از داوطلبان به 100 درصد سؤال های این درس پاسخ صحیح داد هاند.

آنچه میخوانید، تجربۀ دارندگان درصدهای خوب درس شیمی در آزمون های سراسری چند سال گذشته است؛ البته شاید شما از شیوۀ دیگری بهره ببرید و موفق نیز بشوید؛ یا شما اصلاً با درس مورد نظر مشکلی نداشته باشید که در این صورت، مشخص است كه نباید نحوۀ مطالعۀ خود را تغییر دهید؛ یا شاید شیوۀ مطالعۀ یک رتبۀ برتر، با توجه به مهارت و سطح آمادگی شما، نتواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

محمد امین روان بخش
رتبۀ 2 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 95 ، شیمی 97 درصد

روش مطالعه شیمی ام مثل زیست شناسی بود؛ یعنی توجه اصلی من روی کتاب درسی بود. شیوۀ کارم نیز این طور بود که وقتی دبیرمان یک فصل را به صورت کامل درس می داد، جزوه ای را که به ما داده بود، می خواندم و نکته های جزوه (مثل فرمول ها) را وارد کتاب درسی می کردم و قسمت های حفظی کتاب درسی را مشخص می کردم. قصدم از انجام این کار، یکی شدن منبع مطالعه ام و توجه كردن به نکات حفظی بود.

همین حالا ببینید:  معرفی رشته دامپزشکی
chemstry - شیمی را چگونه بخوانیم ؟

محمد اکبری مقدم
رتبه 109 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 95 ، شیمی 100 درصد

اول كتاب درسي را م يخواندم و بعد تست م يزدم. وقتي تست م يزدم، هم نكاتي را كه بلد نبودم و غلط زده بودم و هم آنهايي را كه توانسته بودم درست پاسخ دهم، اما به نظرم سؤالات و نكات مهم و خوبي بودند، يادداشت و بعدا آنها را مجددا مرور ميكردم.
براي محاسبات شیمی، بايد رياضيات قوي باشد. من آن قدر تمرین ميكردم كه با ديدن كي تست، روش حل آن بلافاصله در ذهنم بيايد و همچنين واكنش سؤال را كاملا حفظ بودم تا وقتم براي اين بخش ها تلف نشود. به طور كلي، تمرين زياد، تنها راه آسان شدن سؤالات شیمی است و باعث افزايش سرعت پاسخگويي به تست های این درس می شود.

 

سید شایان پور میر بابایی
رتبۀ 1 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 93

در چند سال اخیر، آزمون شیمی به خاطر مسائلش برای بچه ها سخت شده است. مسائل این درس هم از سال سوم شروع می شود؛ برای همین، من از سال سوم سعی کردم كه تسلط علمی لازم را بر مطالب شیمی به دست بیاورم و با تست زدن، سرعت عمل هم پیدا کنم؛ اما بیشتر در سال چهارم سرعت عمل لازم را برای حل کردن مسائل و انجام محاسبات در زمان مصوب کنکور به دست آوردم.

محمد استاد محمدي
رتبه 1 گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در آزمون سراسري 91 ، شیمی 100 درصد

در درس هاي اختصاصي، به نظر خودم بهترين درسي که خواندم، درس شيمي بود. براي درس شيمي، اول کتاب مدرسه را به صورت کامل می خواندم و تک تک نکته هايش را نشان دار مي کردم و روي کاغذ مي نوشتم و اين کاغذها را تا آخْر سال داشتم؛ زیرا وقتي مي نوشتم، احساس مي کردم که مطالب كتاب، بيشتر در ذهنم مي ماند.

همین حالا ببینید:  جمع بندی نکات زیست کنکور دکتر پوریا رحیمی

محمدرضا وطن خواه
رتبه 18 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 94

من در درس شیمی دفتر نکته نویسی داشتم و در دوران جمع بندی، نکته های تست های کنکور را مرور می کردم. همچنین روش های سرعتی در ضرب و تقسیم مسائل را در آن می نوشتم. در دوران جمع بندی نيز تمرکزم روی این دفتر و کتاب درسی بود.

روش خواندن شیمی - شیمی را چگونه بخوانیم ؟

معین علا
رتبه 8 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 94

روی بالا بردن سرعت و دقتم در حل سؤال های محاسباتی، کار کردم و مدیریت زمان را در دوران جمع بندی برای این درس در دست گرفتم.

معصومه عظیمی
رتبۀ 6 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 91 ، شیمي 97/2 درصد

بهتر است كه اول از همه، متن کتاب درسی را بخوبی بخوانیم و شکل ها و حتی زیرنویس های شکل ها را بررسی کنیم. من بعد از مطالعه کامل مباحث درسی، آنها را روی سیستم عصبی ذهنی منتقل م یکردم و آخر سر هم تست می زدم. مسأله های شیمی نیز در کنکور بسیار حائز اهمیت هستند، اما باید توجه داشته باشیم که حتما باید تست هایی را زد که هم استاندارد باشند و هم قوی؛ در ضمن، خلاصه برداری و درست کردن جدول و نمودار درختی را هم نباید فراموش کنیم؛ زیرا خیلی مفیدند و به کسب درصدهای بالا کمک زیادی می کنند.

پویا براهیم باستانی
رتبۀ 1 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 92

شیمی، درسی متشکل از مباحث حفظ کردنی و یاد گرفتنی است. بخش یادگرفتنی مثل فصل اول، دوم و سوم شیمی سوم را باید از پایه و به طور دقیق خواند؛ در ضمن باید در حل مسائل شیمی، که گاه جواب هم اعشاری می شود، دقت کرد. خود من در حل مسائل مشکل داشتم و گاه اشتباه محاسباتی می کردم . خوب است که از همان اول، ماشین حساب را کنار گذاشت؛ اما من در این زمینه تنبل بودم و از ماشین حساب استفاده می کردم. سر جلسه آزمون سراسري، بیشتر با گرد کردن اعداد به جواب تقریبی می رسیدم.

همین حالا ببینید:  آزمون 30 فروردین 98 قلم چی پایه یازدهم
https://kiakonkur.ir/?p=6246
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن