همایش های دانلودی آلا
چگونه بخوانیم ؟فیزیکمشاوره
موضوعات داغ

فیزیک را چگونه بخوانیم ؟

روش خواندن فیزیک از زبان رتبه های برتر کنکور

فیزیک را چگونه بخوانیم ؟

درس فیزیک برای داوطلبان گروه هاي آزمايشي علوم ریاضی و فني و علوم تجربی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ بویژه براي داوطلبان گروه آزمايشي علوم ریاضی و فني که ضریب این درس به منظور پذیرش آنان در بیشتر رشته های دانشگاهی، 3 تخصصی یا به عبارت دیگر 9 است، و سؤال های آن نیز در آزمون سراسری، بسیاری از اوقات با خلاقیت و نوآوری همراه است.

آنچه می خوانید، تجربۀ دارندگان درصدهای خوب درس فیزیک در آزمون های سراسری چند سال گذشته است؛ البته شاید شما از شیوۀ دیگری بهره ببرید و موفق نیز بشوید؛ یا شما اصلاً با درس مورد نظر مشکلی نداشته باشید که در این صورت، مشخص است كه نباید نحوۀ مطالعۀ خود را تغییر دهید؛ یا شاید شیوۀ مطالعۀ دارندة یک رتبۀ برتر با توجه به مهارت و سطح آمادگی شما، نتواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

محمد امین روان بخش
رتبۀ 2 گروه آزمايشي علوم تجربی آزمون سراسري 95 ، فیزیک 92 درصد

ابتدا کتاب درسی فیزیک را می خواندم و نکات حفظی آن را مشخص می کردم تا بعد برای مرور کردن، کارم راحت باشد، و بعد جزوۀ معلمم را می خواندم و در نهایت سراغ تست می رفتم، و وقتی در تست زني به تسلط می رسیدم، خلاصه برداری می کردم تا بار دیگر به سراغ جزوه نروم و فقط خلاصه های خودم را مطالعه کنم؛ در واقع منبع من برای مرور، خلاصه های خودم و نکته های حفظی کتاب بود.

physcis - فیزیک را چگونه بخوانیم ؟

سارا همتی
رتبۀ 1 گروه آزمايشي علوم تجربی آزمون سراسري 94

فیزیک پایه دوم نقطه ضعفم بود. تمرین و تست حل نکرده و کاملاً مبحث ها را فراموش کرده بودم؛ ولی با تست زدن و مطالعه عمیق تر و حل مسائل بیشتر، توانستم به تسلط در آن درس برسم، تست بزنم و كاستي هايم را جبران کنم.در مورد سؤالات سخت و وقت گیر، معمولاً سعی می کردم به حل آنها فکر کنم.
وقتی به نتیجه نمی رسیدم دور آنها خط می کشیدم و بعد از پایان آزمون، دوباره به آن سؤالات برمیگشتم. اغلب سعی میکردم كه صورت سؤال را خوب بخوانم؛ چون گاهی به دلیل بی دقتی در خواندن صورت سؤال، نمی توانستم پاسخ درست را پیدا کنم.

همین حالا ببینید:  چه اندازه و چند مرحله تست بزنیم؟

آرش نصر اصفهانی
رتبۀ 16 گروه آزمايشي علوم ریاضی و فني آزمون سراسري 94 ، فیزیک 94/9 درصد

ابتدا تشریحی کار میکردم تا به تسلط کافی در در سها برسم و سپس با استفاده از تسلط به دست آمده، تست های نسبتاً دشوار را حل می کردم. در کل، با حل مسائل تشریحی بسیار و غالباً سخت تر از سؤالات استاندارد آزمون سراسري، مي خواستم به تسلط لازم در فیزیک برسم و سپس سعی می کردم با حل تست های سخت به شیوۀ ذهنی و با استفاده از تسلط به دست آمده در مرحلۀ قبل، حل ذهنی را در خودم تثبیت کنم.

سید شایان پور میر بابایی
رتبۀ 1 گروه آزمايشي علوم تجربی آزمون سراسري 93

بعضی از داوطلبان در درس های ریاضی و فیزیک، کتاب را کنار می گذارند و به جزوه دبیر یا کتاب های کمک آموزشی وابسته هستند. این کار، اشتباه است؛ چون خیلی از سؤالات آزمون سراسري از تمرین های کتاب است و باید به آنها توجه کرد. من برای موفقیت در درس ریاضی و فیزیک، علاوه بر مطالعه دقیق کتاب، تست زیاد می زدم و به این وسیله، قدرت استدلالم را بالا می بردم.

فیزیک را چطور بخوانیم؟ - فیزیک را چگونه بخوانیم ؟

علی عجم
رتبۀ 2 گروه آزمايشي علوم تجربی آزمون سراسري 92 ، فیزیک 100 درصد

سال دوم در درس فیزیک ضعف داشتم، اما سال سوم به کمک دبیر خوب و مسلط مدرسه مان، که خیلی خوب درس می داد و سؤال های آزمون سراسری را کاملاً تجزیه و تحلیل می کرد و نکات مهمش را بررسی می کرد، در این درس پیشرفت کردم و با مطالعه دقیق و تست زدن، اعتماد به نفس خوبی در این درس پیدا کردم.

همین حالا ببینید:  نحوه استخدام در نیروی دریایی ارتش

فرزين واحدي
رتبه 7 گروه آزمايشي علوم تجربی آزمون سراسري 91 ، فیزیک 100 درصد

بعد از اينکه کاملاً مطلب را در کلاس ياد مي گرفتم، يک بار جزوه معلم را مرور می کردم و سپس سراغ کتاب مي رفتم؛ چون بعضي از نکات در جزوه نبود، ولي در کتاب بود، و در نهایت تست می زدم. من حتي براي مرور و امتحان هم تست مي زدم.
به نظرم، یکي از دلايل موفقيتم در درس فيزيک همين بود که براي آزمون سراسري خيلي تست زدم؛ شايد بيشتر از 10 هزار تست زدم.

پویان مینایی
رتبۀ 4 گروه آزمايشي علوم ریاضی و فني آزمون سراسري 92 ، فیزیک 88/2 درصد

در درس فیزیک، جلوتر از کلاس درس و معلم بودم؛ چون دوست داشتم كه خودخوان باشم و خودم را برای حضور در کلاس های دانشگاه تقویت کنم؛ در ضمن، تست هم زیاد می زدم. شاید سال سوم فقط 4 هزار تست فیزیک کتاب سال سوم را حل کردم؛ برای همین، پیدا کردن راه و چاه در فیزیک برایم آسان شده بود و توانستم سال چهارم، خودم جلوتر از کلاس، این درس را مطالعه کنم

البته لازم است بگویم با اینکه به این درس مسلط بودم، نزدیکی های آزمون سراسري در چند مبحث فیزیک مشکل پیدا کردم، اما مشکلاتم را با معلممان در میان گذاشتم و به کمک ایشان توانستم آنها را حل کنم.

https://kiakonkur.ir/?p=6240
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن