همایش های دانلودی آلا
آموزشیمشاوره

روش مطالعه امتحانات میان ترم

امتحانات میان ترم

⭕️ زمان امتحانات میان ترم اول فرا رسیده است، باید تشریحی بخوانیم یا تستی؟

با مطالعه دروس به صورت دقیق و با شرح و بسط (مطالعه تشریحی) و حل تمرین های متعدد (مطالعه تستی) دانش آموزان می توانند به تسلط مورد نیاز امتحانات و آزمون سراسری دست پيدا کنند.در این حالت ابتدا باید دروس را با شرح و بسط مطالعه کرد (این عمل سبب عمیق شدن مطالعه می شود.) و سپس تست و تمرین حل شود تا دانش آموز بتواند با تکرار به تسلط بالایی دست پیدا کند.

 

 بهتر است دانش آموزان

ابتدا جزوه خود را به صورت موشكافانه و دقيق مطالعه نمایند.كتاب درسي اصلا نباید فراموش شود زیرا یکی از منابع اصلی طراحان آزمون ها است.پس از مطالعه باید به حل تمرین و تكميل خلاصه نويسي ها پرداخت.

 در دروس خواندنی پیشنهاد می شود

از مطالعه به شیوه لایه ای استفاده شود. به این صورت که ابتدا یک پاراگراف مطالعه شده و حاشیه نویسی آن انجام می شود؛ سپس دانش آموز سعی می کند پاراگراف اول را برای خود توضیح دهد، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح می دهد و همین شیوه را ادامه می دهد تا به انتهای صفحه برسد. وقتی دانش آموز به انتهای صفحه رسید این بار کل صفحه را برای خود توضیح میدهد و همین کار را برای هر صفحه انجام میدهد تا به انتهای درس برسد

 بنابراین بهتر است

مطابق آنچه در بالا توضیح داده شد مطالعه و حل تمرین انجام شود تا شما و سایر دانش آموزان بتوانند علاوه بر موفقیت در امتحانات، به تسلط لازم در آزمون سراسری دست پیدا کنید.

همین حالا ببینید:  سوالات ازمون 20 مهر 1397 گاج
riazi 8m khorda - روش مطالعه امتحانات میان ترم
https://kiakonkur.ir/?p=1487
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن