همایش های دانلودی آلا
آموزشیرشته انسانیفلسفه و منطقمشاوره
موضوعات داغ

فلسفه و منطق را چگونه بخوانیم؟

روش خواندن فلسفه و منطق از زبان رتبه های برتر کنکور

فلسفه و منطق را چگونه بخوانیم؟

چند سالی است که سؤال های درس منطق و فلسفه در آزمون سراسری، کاملاً مفهومی شده است و مبتنی بر فهم و درک عمیق مطالب کتاب درسی، در کنار قدرت ذهنی برای ایجاد ارتباط بین مطالب است. در واقع برای حل سؤالات طراحی شده از این کتاب، دانش آموز باید، علاوه بر مطالعه کامل و دقیق این درس، آن قدر به آن تسلط یابد تا بتواند بین مفاهیم مختلفی که در کتاب درسی خوانده است، ارتباطات معنایی ومفهومی بیابد.به طور شفاف، منظور ما این است که در مطالعه این درس، حفظ کردن مفاهیم جایی ندارد و دانش آموز باید به مفاهیم مسلط باشد.

آنچه می خوانید، تجربۀ داوطلبان داراي درصدهای خوب در درس مورد نظر بوده است و حکم قطعی نیست؛ به عبارت دیگر، شاید شما از شیوۀ دیگری بهره ببرید و موفق نیز بشوید، و اگر شما با درس مورد نظر مشکلی ندارید، نباید نحوۀ مطالعۀ خود را تغییر دهید یا شاید شیوۀ مطالعۀ یک رتبۀ برتر با توجه به مهارت و سطح آمادگی شما، نتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. در این شماره، به نحوه مطالعۀ در سهای فلسفه و منطق از زبان چند رتبۀ برتر م یپردازیم.

رتبه های برتر در مورد روش خواندن فلسفه و منطق می گویند

سجاد قاسمی
رتبۀ 2 گروه آزمايشي علوم انسانی آزمون سراسري 95 ، فلسفه و منطق 89 درصد

سال سوم دبيرستان، بعد از يادگيري مطالب کتاب به حل مسائل مختلف مي پرداختم و براي خود مثال هاي گوناگوني مي آوردم؛ مثلا در بخش برهان خلف و عكس مستوي، ضروب مختلف از اشكال مختلف را بررسي و حالت هاي نهايي رامقايسه ميكردم. در کل، خود كتاب درسي، بهترين منبع براي من بوده است؛ البته گاهي اوقات از سطح كتاب درسي فراتر رفته و از منابع غير درسي (دانشگاهي) نيز كمك می گرفتم؛ به طور مثال، در درس مغالطه ها، انواعي از مغالطه در تمرين هاي كتاب آمده كه دربار ه آنها توضيحي داده نشده است.

همین حالا ببینید:  آزمون 16 فروردین 98 قلم چی دوازدهم تجربی

در نهايت، وقتي كه اين مطالب را ياد می گرفتم، فراموش شدن آنها به سختي امكان پذير بود و قبل از هر آزمون آزمایشی، با كي نگاه جزئي، آنها را بازيابي ميكردم. می توانم بگویم در درس منطق كه بيشتر سؤالات فني و قاعده محور، موردنظر طراحان كنكور است، سعي ميكردم كه مفاهيم كتاب را بخوبي ياد بگيرم و بر آنها تسلط پيدا كنم. در درس فلسفه، تلاش من بر اين بود كه متن كتاب درسي را به صورت دقيق حفظ شوم، و كسب اين مهارت، مستلزم آن بود كه كلمه به كلم ه كتاب هاي فلسفه سال سوم و پيش دانشگاهي را مورد توجه قرار دهم

فلسفه و منطق - فلسفه و منطق را چگونه بخوانیم؟

علی ولایی
رتبۀ 1 گروه آزمايشي علوم انسانی آزمون سراسري 93 ، فلسفه و منطق 4/ 57 درصد

فلسفه و منطق، بیشتر جنبه مفهومی دارد؛ البته فلسفه سال سوم حفظی است، اما فلسفه سال چهارم را اول باید فهمید و بعد حفظ نمود و برای تثبیت مطالب تست زد؛ هر چند که متأسفانه تست خوب در این درس کم است و تست های آزمون سراسری فلسفه هم به نظر من استاندارد نیست؛ چون حتی دبیران این درس، در مورد پاسخ صحیح تست ها اتفاق نظر ندارند. در جلسه آزمون سراسري، من در بسیاری از سؤالها، بین سه تا گزینه شک داشتم و فقط می توانستم یک گزینه را با اطمینان خاطر حذف کنم.

الهام حبی بزاده
رتبۀ 4 گروه آزمايشي علوم انسانی آزمون سراسري 93 ، فلسفه و منطق65/4 درصد

فلسفه را خیلی دقیق باید مطالعه کرد؛ بخصوص فلسفه پیش دانشگاهي را که نیاز به مطالعه دقیق دارد. باید در ابتدا درس را فهمید و سپس نکته های مهم آن را یادداشت کرد. کتا بهای فلسفه و منطق سوم آسان است، اما امسال سؤال های طرح شده از همین دو کتاب، دشوار بود. باید حتی روی تمری نهای درس ها و اصطلاحات طرح شده در آن درس ها و تمرينات، حساس بود و نسبت به آنها دقت نظر داشت.

همین حالا ببینید:  پیش آزمون 27 اردیبهشت 98 نشانه پایه دوازدهم
فلسفه - فلسفه و منطق را چگونه بخوانیم؟

زینب امیر بکایی
رتبۀ 2 گروه آزمايشي علوم انسانی آزمون سراسري 92 ، فلسفه و منطق 4/ 65 درصد

فلسفه و منطق، از جمله درس هایی است که نیاز به یک معلم توانمند دارد. من از سال سوم این درس را خیلی دقیق خواندم. سال چهارم هم قدم به قدم جلو رفتم تا توانستم به جزئیات و مفاهیم دشوار فلسفه سال چهارم مسلط شوم؛ حتی در بعضی از مفاهیم فلسفی، مطالع های فراتر از کتاب درسی داشتم.

فاطمه رحیم یقهرودی
رتبۀ 7 گروه آزمايشي علوم انسانی آزمون سراسري 93 ، فلسفه و منطق 53/4 درصد

در درس فلسفه و منطق، تکیه اصلی من تا روز آخر، جمع بندی کتاب هاي درسی بود و به علت نبودن منبع کامل و جامع برای این درس، بیشتر تکیه بر متن کتاب می کردم و دوبار در هفته، مطالعۀ این درس را در برنامۀ درسی خود داشتم.

 

فلسفه و منطق را چطور بخوانیم؟ - فلسفه و منطق را چگونه بخوانیم؟

سعید زاهد
رتبۀ 19 گروه آزمايشي علوم انسانی آزمون سراسري 94 ، فلسفه و منطق 85/4 درصد

درس فلسفه و منطق را هر شب حدودا نیم ساعت مرور می کردم. انجام این کار، برای جمع بندی این درس، بسيار مفید بود و باعث م یشد که در ذهنم جای گیرد و فراموش نشود.

https://kiakonkur.ir/?p=6209
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن