همایش های دانلودی آلا
مشاوره

دانشجویان و دانش آموزان حواستون به ریتالین باشه

عوارض مصرف ریتالین در دانش آموزان و دانشجویان

دانشجویان و دانش آموزان حواستون به “ریتالین” باشه

ریتالین چیست ؟

ریتالین كه اسم علمیش میشه “متیل فندیت”، قرصیه كه به بچه ها و بزرگسالا ن مبتلا به “اختلال بیش فعالي و نقص توجه تجویز میشه. این قرص اصولا جز طبقه بندی ADHD همون داروهای “محرك” قرار مي گیره و با مصرفش مغز بیدارتر و روشن تر میشه. بچه های دچار این اختلال با مصرف این قرص، بسیار آروم و متمركز میشن و مي تونن در انجام درس و مشق شون عملكرد خوبي داشته باشن. ولي بدبختانه در بسیاری اوقات این دارو بصورت قاچاق و خارج از مسیرهای قانوني،بصورت خودسرانه مورد سوء مصرف قرار مي گیره.

افرادی كه به مصرف این قرص رو میارن به چند شكل این دارو رو استفاده مي كنن: یا قرص رو مي خورن یا در مواقعي این قرص رو پودر مي كنن و مثل كوكائین بصورت استنشاقي از راه بیني استفاده مي كنن و در مواقعي بطرز خطرناكي داخل آب مقطر حل مي كنن و داخل رگ تزریق مي كنن.

مصرف زیاد ریتالین در دانشجویان

متاسفانه این دارو بیشترین مصرفش بین دانشجوهاس، به خصوص دانشجویان پزشكي كه برای كاهش خستگي، بیدار موندن طولاني، افزایش اعتماد به نفس و بالا بردن سطح توجه و تمركزشون در دوران امتحانات به كرات ازش استفاده مي كنن.
در آمریكا، ریتالین در طبقه بندی دارویي قرار مي گیره كه “كوكائین” در اون طبقه است و اعتیاد بسیار شدیدی رو در فردمصرف كننده ایجاد مي كنه.

چون تاثیر این قرص یكي دوساعت بیشتر دوام نداره، طرف برای روشن نگه داشتن مغزش مجبور میشه بعد از مدتي تا روزی بیست تا قرص ریتالین بخوره.

همین حالا ببینید:  نحوه مطالعه ادبیات کنکور

این دارو دقیقا مثل كوكائین رو مغز اثر مي ذاره، بنابراین با مصرفش در ابتدا سطح لذت و دامنه توجه و تمركز به شدت افزایش پیدا مي كنه، اما در كنارش ضربان قلب و فشارخون بالا میره و تعریق، سردردهای شدید، سرگیجه و كاهش محسوس اشتها به سراغ طرف میاد

 

ریتالین چیست ؟ - دانشجویان و دانش آموزان حواستون به ریتالین باشه

دوستان،شدت آسیب در اثر اعتیاد به ریتالین به قدریه كه بعد از ترك ریتالین، ما شاهد افسردگیهای شدید بعد از ترك در فرد معتاد هستیم. در ضمن، اثر مصرف تركیبي و همزمان این قرص با سایر مواد مثل الكل و یا داروهای تجویزی معمولا غیر قابل پیش بیني و بسیار خطرناكه. همچنین تركیب كردن ریتالین با سایر مواد محرك مثل كوكائین، باعث تحریک شدن بیش از حد بدن میشه و فشار زیادی به قلب و سایر اندام ها وارد مي كنه .
به نظر میرسه به علت شیوع بسیار بالای مصرف این قرص، به اطلاع رساني گسترده ای در دانشگاهها نیازه اما دریغ از یه بروشور

https://kiakonkur.ir/?p=5765
برچسب ها
همایش دانلودی آلا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن